A medence kiválasztásának kritériumai
Ezt a célt segít megvalósítani az udvarunkon felállított és üzembe helyezett medence, ami elősegíti, hogy a forró nyári napokon lehűtsük magunkat, hogy a nyári szabadságunkat otthoni környezetben, nyugalomban töltsük – ennek jelentős részét a saját medencénkben –, illetve, hogy kerti partit szervezzünk, amelynek fénypontja a medence használata, merthogy ma már számtalan anyagú, formájú és kivitelezésű medence kapható. Mégis hogyan, és mi alapján válasszunk medencét? Mutatunk néhány fontos információt, amely segíthet a döntés meghozatalában.
A medence kiválasztásának szempontjai
A medence kiválasztásánál számos tényezőt figyelembe kell venni. A medence használatának gyakoriságát, a rendelkezésre álló helyet, a medencére szánt összeget, illetve a személyes ízlésünket, amely nagy befolyással bír a medence anyagát illetően.
Milyen gyakran kívánjuk használni a medencét?
Medencevásárlás előtt fel kell tennünk a kérdést, hogy milyen gyakran kívánjuk használni a medencét? Az, hogy milyen gyakorisággal kívánjuk használni a medencét, meghatározza, hogy milyen típusút válasszunk. Amennyiben csak ritkán használjuk, úgy érdemes olyat választani, amelyet egyszerű szétszerelni, és fontos szempont az is, hogy mind a szétszerelés, mind az újbóli összeszerelés gyorsan és egyszerűen menjen.
A rendelkezésre álló hely
Medencevásárlás előtt célszerű azt is mérlegelni, hogy mennyi hely áll az udvarunkon rendelkezésre, hogy akár egy nagyobb medence kényelmesen elférjen, és kényelmesen hozzáférhetővé váljon. Mivel a legtöbb medence összeszerelést igényel, így elegendő helyre van szükség az összeszerelési munkálatokhoz. A medencevásárlóknak azt is tudniuk kell, hogy a medencéhez egyéb kiegészítők is tartoznak, ilyen például a hőszivattyú, a robotporszívó, a homokszűrő, az elektromos fűtőeszköz, amelyek nem csak helyet igényelnek, de a beüzemelésükhöz és a működésükhöz elektromos áram is szükséges, így medence tervezésekor erre is gondolnunk kell.
A medence helyének kiválasztásakor gazdasági szempontokat is figyelembe kell venni. Általában olyan helyen érdemes felállítani a medencét, ahol állandó napfény éri, így a medence vize mindig kényelemesen meleg marad.
A medencére szánt összeg
Amikor medencevásárláson gondolkodunk, azzal is tisztában kell lennünk, hogy nem csupán a medencét, hanem az egyéb kiegészítőket is meg kell, vásárolunk, hiszen a medence vizét és magát a medencét is karban kell tartanunk, és a víz minőségére is fokozottan ügyelni szükséges. Ezért medencevásárlásnál ezt is mindenképpen kalkuláljuk bele a költségvetésbe. Az ár kiszámításakor tehát mindenképpen vegyük figyelembe, mind a medence telepítésével, mind a karbantartásával összefüggő kiadásokat.
Milyen anyagú medencét vásároljunk?
A tanácstalan vásárlók legfontosabb kérdés ez szokott lenni. Az egyik leggyakoribb medencetípus a csővázas medence, amelyet a T-csatlakozók segítségével lehetséges könnyedén összeszerelni. Ezek a medencék jól bírják az időjárás viszontagságait, hiszen a csővázak ellenállnak a korróziónak. A kompozit T-csatlakozó új anyagának köszönhetően erős és UV-álló, és az időjárás viszontagságai ellen is védett, illetve hosszú felhasználhatóságot garantál.
A puhafalú medencék beüzemeléséhez csak egy láb pumpára, vagy elektromos pumpára van szükség. Ezek a medencék felfújható peremmel rendelkeznek és könnyű a karbantartásuk. Egyes termékek vízforgató egységgel, mások a nélkül kaphatók.
Amennyiben az esti relaxációt részesítjük előnyben, úgy az udvarunkra, jacuzzit is választhatunk. A nagy teljesítményű buborékfúvókák a frissítő masszázst teszik lehetővé, illetve a fűtési rendszer elősegíti, hogy a számunkra legmegfelelőbb vízhőmérsékletű vízben regenerálódjunk.
A fa medencék a rusztikus és a modern környezetben is megállják a helyüket. Sokféle modell áll rendelkezésünkre. Választhatunk a kerek, az ovális és a téglalap alakú modellek közül. A medence fa részei kezeltek, így nem csak a kártevőknek, hanem az időjárási viszontagságoknak is ellenáll. A fa medencék külső fa létrát és belső rozsdamentes acél létrát is tartalmaznak.